Градска Кафеана Фурна

Кафеана за урбани луѓе!
Мени

Добредојдовте во ФурнаМесто создадено за гурманско уживање!

Место полно со традиција, извонредна храна и незаборавна забава која ги задоволува сите Ваши сетила. Убавиот свет и прекрасната музика кои ја надополнуваат топлата атмосфера отсега во ново руво и со многу нови содржини.

Градска Кафеана Фурна е местото каде ги поминувате најубавите моменти и местото кое го познавате.

Повеќе

Специјалитети

Нашето мени

  • Појадок
  • Салати
  • Супи
  • Чорби
  • Морско
  • Топло предјадење
  • Главно јадење
  • Пијалоци
Домашна Тортиља
Цена: 159 ден
Состојки: кромид, домат, марула, говедска или свинска пршута, кашкавал ајдамер, помфрит и ѕаѕики
Француска палачинка
Цена: 119 ден
Состојки: палачинка, павлака, краставици, шунка пилешка, кашкавал, ореви, лук, сирење и помфрит
Македонски појадок
Цена: 179 ден
Состојки: ајвар, пинџур, маслинки, јајце, кашкавал, сирење, краставица, домати, тост леб
Омлет со моцарела и блитва
Цена: 129 ден
Состојки: 3 јајца, моцарела, блитва и зачини
Omelette with vegetable
Цена: 109 ден
Состојки: 3 јајца,пиперка, домат, тиквички, печурки и зачини
Mexican omelette
Цена: 129 ден
Состојки: кромид, чили, сланина, јајца, тост леб и зачини
Македонски бургер
Цена: 249 ден
Состојки: леб, плескавица, сланина, пиперки, печено кравјо сирење, краставица, домати и помфрит
Chicken burger
Цена: 209 ден
Состојки: лебче, стек, домат, марула, краставици и помфрит
Далматински сендвич
Цена: 159 ден
Состојки: пате од маслинки, пршута говедска или свинска, домат, пармезан, оригано и помфрит
Breaded Soft Rings
Цена: 129 ден
Состојки: тост леб, кашкавал, шунка, помфрит, кечап и мајонез
Француска салата со козјо сирење
Цена: 179 ден
Состојки: марула, рукола, круша, ореви, суво овошје, печено козјо сирење и прелив
Salmon salad
Цена: 389 ден
Состојки: марула, рукола, маслинки, црвен кромид, чаден лосос, брускети и прелив
Фурна салата
Цена: 289 ден
Состојки: марула, рукола, сушен домат, црвен кромид, маслинки, пченка, пармезан, розбив и прелив
Panzanella salad
Цена: 179 ден
Состојки: домат, панцета, рузмарин, маслинки, црвена пиперка, босилок, капари, нане и брускети
Рома салата
Цена: 239 ден
Состојки: рукола, пармезан, шери и моцарела
Фреш салата
Цена: 129 ден
Состојки: марула, зелка, црвена зелка, морков, цвекло, семки од тиква, сончоглед и зачини
Бокончини салата
Цена: 179 ден
Состојки: рукола, моцарела, шери домат,говедска пршута, ореви и суви смокви
Потаж
Цена: 89 ден
Состојки: Грашок, компир, зачини
Pumpkin Cream Soup
Цена: 89 ден
Состојки: тиква, зачини и кубети
Бистра супа од вргањ
Цена: 159 ден
Состојки: морков, печурки вргањ и зачини
Крем супа од вргањ
Цена: 159 ден
Состојки: печурки вргањ, кубети и зачини
Крем супа од димен лосос
Цена: 419 ден
Состојки: морков, димен лосос и кубети
Бистра супа од зеленчук (домашна)
Цена: 89 ден
Состојки: морков, брокула, целер, пашканат, компир, фиде и зачини
Крем супа од шампињони
Цена: 89 ден
Состојки: печурки шампињони, зачини и кубети
Пилешка супа
Цена: 119 ден
Состојки: пилешки стек, морков, брокула, целер, пашканат, фиде и зачини
Телешка чорба
Цена: 139 ден
Состојки: јунешко месо, морков, целер, кромид, пашканат, компир и зачини
Чорба од риба
Цена: 199 ден
Состојки: кромид, морков, целер, пашканат, лосос, копар и зачини
Шкембе чорба
Цена: 139 ден
Состојки: јунешко шкембе, морков, кромид, целер, лук и зачини
Пилешка чорба
Цена: 129 ден
Состојки: пилешко месо, кромид, целер, пашканат, морков, компир, зачини
Школки во бузара
Цена: 899 ден
Состојки: школки со еден капак, пелати, вино, лук и зачини
Шкампи Black Tiger
Цена: 1.099 ден
Состојки: black tiger шкампи, бело вино, лук, ориз и зачини
Топка моцарела со сланина
Цена: 189 ден
Состојки: моцарела и сланина
Frutti di Mare Nero
Цена: 739 ден
Состојки: ориз, морски плодови и тинка од лигни
Минестроне Рижото
Цена: 259 ден
Состојки: ориз, мешан зеленчук, соја сос, пармезан и залини
Steak Rosini with madeira sause
Цена: 1019 ден
Состојки: јунешки бифтек, печурки, црвено вино, подпечено лебче, пате од гускин џигер; брокула, шери домат и зачини
Slow roast
Цена: 299 ден
Состојки: свинско ребро, BBQ сос, зачини и пекарски компир
Filet mignon
Цена: 979 ден
Состојки: јунешки бифтек, брокула, морков, компир, путер, зелен бибер, рокфорд или вргањ сос со хопла
Flamingo chicken steak
Цена: 219 ден
Состојки: пилешки стек, ориз, доматен сос, копар, морков, коњак и зачини
Sirloin steak бифтек
Цена: 899 ден
Состојки: сенф, микс од зачини, пире од блитва, морков, варен компир и прокељ
Rump steak
Цена: 899 ден
Состојки: рампеи, темјан, рузмарин, кромид, шампињони, вргањ, ворчестер, лиснато тесто, микс зачини, блитва компир и мороков
Филе во Рокфорд сос
Цена: 469 ден
Состојки: Свинско филе, рокфорд, хопла, пире од брокула и варен компир
Американски котлет
Цена: 389 ден
Состојки: свинска кременадла со ребро, BBQ сос, ориз, зачини, прокељ
Princes crown
Цена: 219 ден
Состојки: пилешки стек, црвена пиперка, зденка, кашкавал, лук, оригано, сланина, ориз, пелати, хопла и морков
Wellington beef
Цена: 999 ден
Состојки: јунешки бифтек, лук, рузмарин, кромид, шампињони, вргањ, ворчестер, лиснато тесто, микс зачини, блитва, компир и морков
Пијалок
199 мкд
Пијалок подготвен со љубов и внимание за максимално уживање во храната и друштвото.
Пијалок
199 мкд
Пијалок подготвен со љубов и внимание за максимално уживање во храната и друштвото.
Пијалок
199 мкд
Пијалок подготвен со љубов и внимание за максимално уживање во храната и друштвото.
Пијалок
199 мкд
Пијалок подготвен со љубов и внимание за максимално уживање во храната и друштвото.
Пијалок
199 мкд
Пијалок подготвен со љубов и внимание за максимално уживање во храната и друштвото.
Пијалок
199 мкд
Пијалок подготвен со љубов и внимание за максимално уживање во храната и друштвото.

Галерија